Diş Hekimleri İçin SEO ve Dijital Pazarlama

Diş Hekimleri İçin SEO ve Dijital Pazarlama
Diş Hekimleri İçin SEO ve Dijital Pazarlama

SEO, web sitesinin Google gibi arama motorlarının sonuç sayfalarının üst sıralarında yer almak için yapılan çalışmalarının bütünüdür. SEO ile dijital pazarlama kanalları birleştirilerek daha fazla dönüşüm elde edilir. Gerekli optimizasyonlar ile web sitesi potansiyel hastalar için yararlı hale getirilir. Böylece hekim hastasına doğrudan ulaşır.

Diş hekimleri için SEO: Neden önemli?

Diş hekimiyseniz, SEO pazarlaması öncelikler listenizde üst sıralarda olmayabilir. Fakat, arama motoru optimizasyonu olmadan web siteniz hiç kimse tarafından ziyaret edilmeyecektir.

Yapılan araştırmalar sonucunda ilk beş arama sonucunun tüm tıklamaların% 67,6’sını oluşturduğunu gösteriyor. Eğer muayenehanenizin sitesi bu tür bir sıralamaya ulaşırsa size; daha fazla web sitesi trafiği, daha fazla hasta, daha fazla güvenilirlik, otorite ve prestij sağlar.

Rakiplerinizin de dental arama motoru optimizasyonuna yatırım yaptığını unutmamak gerekir.

SEO ve dijital pazarlama sayesinde bölgesel aramalarda hastalarınız sizleri çok daha kolay bulabilirler. Böylelikle kendi alanlarında diş hekimlerini araştırmak için internete başvuran hastaları potansiyel müşteriye dönüştürebilirsiniz.

Rakipleriniz dental SEO’ya yatırım yapmıyorsa bu, onların önüne geçmeniz ve daha fazla hastayı muayenehanenize çekmeniz için harika bir fırsattır.

Dental SEO Hizmetleri ile daha fazla hastaya ulaşın

Diş hekimleri için SEO ve dijital pazarlamanın önemini anladığınıza göre, muhtemelen nasıl başlayacağınızla ilgili birçok sorunuz var. Aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak için hazırım. Sizinle işinizi nasıl büyütebiliriz, dijitalde popülerliğinizi nasıl arttırabiliriz konuşalım. Bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Diş hekimleri de dahil olmak üzere yüzlerce müşteriye çeşitli SEO hizmetleri aracılığıyla arama motoru sıralamalarını yükseltmelerine yardımcı oldum. Özellikle dental sektördeki  deneyimim ile hekimlere 360 derece dijital pazarlama hizmeti sunuyorum.

SEO’nuzu geliştirmeye başlamaya hazırsanız ancak bunu yapacak zamanınız veya personeliniz yoksa beni arayın. Diş hekimleri ve dental klinikler için SEO hizmet planlarımız size daha fazla hastayı çekmek için ihtiyaç duyduğunuz desteği veriyor. Neredeyse parmağınızı bile kıpırdatmanıza gerek kalmayacak. Yükümlülük içermeyen bir teklif için bizimle iletişime geçmek için bugün bizi arayın veya basit çevrimiçi iletişim formumuzu doldurun. Sizden haber almak için sabırsızlanıyorum!

SEO ve Dijital pazarlama ile çevrimiçi olarak daha fazla hastaya ulaşın Reşit YILDIRIM size hedef kitlenizin aradığı anahtar kelimeler için görünürlük kazanmanıza ve pratiğiniz için daha fazla hasta kazanmanıza yardımcı olur.

Dental arama motoru optimizasyonu için 4 ​​ipucu

Herhangi bir pazarlama planı, hedef kitlenize nerede ulaşacağınızı ve onlara nasıl ulaşacağınızı bilmenizi gerektirir. SEO bir istisna değildir. Diş hastalarının ihtiyaçlarını ele aldığınızda onların dikkatini çekersiniz. Bu ilgi sıralamanızı yükseltir, bu da daha fazla dikkat çeker ve döngü devam eder.

Sektörünüz için iyi bir SEO stratejisi geliştirmek için yapamanız gereken 4 ipucu.

1- Alakalı Anahtar Kelimeler Ekleyin

Web sitenize işlerinizi tanıtan alakalı anahtar kelimeler ekleyin. Örneğin bir endodonti uzmanı iseniz web sitenizi kanal tedavisi uzmanı kelimesinde üst sıralarda görmek isteyeceksiniz. Bunun için  sayfanızı kusursuz bir şekil de optimize etmeniz gerekiyor. 

Ayrıca, web sitenizi optimize ederken, sağladığınız tüm hizmetleri açıklayan anahtar kelimeler ve kelime öbekleri eklediğinizden emin olun. Örneğin, web sitenizin kopyasında ve URL’lerinde yalnızca diş hekimi veya diş hizmetleri gibi kelimeler kullanmayın. Diş taşı temizliği, gülüş tasarımı ve gerçekleştirdiğiniz işlemlerin veya sunduğunuz ürünlerin adlarını kullanın.

2- Yerel Aramalar için Optimize Edin

Sağlık ve tıp söz konusu olduğunda, insanlar yerel hizmet sağlayıcıları ararlar. SEO planınız belirli coğrafi alanları hedeflemiyorsa, bu başlıca beklentileri kaçırıyorsunuz. Sonuçlarınızı iyileştirmenin en kolay yolu, şehrinizin ve yakındaki kasabaların adını web sitenize eklemektir.

Ancak, sitenizin diğer alanlarını da unutmayın — sadece metin yazarlığınızı geliştirmeyin. Ayrıca sayfa başlıklarınıza ve URL’lerinize de konum eklemelisiniz.

İşletmenizi Google Haritalar’a ve yerel dizin sitelerine kaydettiğinizden emin olun. Bu, yerel aramalarda görünürlüğünüzü daha da artırmanıza yardımcı olur.

3- Bloglamaya Başlayın

Dental arama motoru optimizasyonunun nihai amacı, artan arama motoru görünürlüğü yoluyla daha fazla hasta çekmektir. Yine de bu, tüm bilgi ve uzmanlığınız için para ödemeleri gerektiği anlamına gelmez. Deneyimli bir diş hekimi için SEO pazarlaması, gelir elde etmek kadar güvenilirlik oluşturmakla ilgili olmalıdır. Blog yazmak bunu yapmanın bir yoludur. Diş bakımı  ve tedavi ipuçları içeren bir blog yazarak, ilgilenen okuyucuları ve potansiyel hastaları çekmeye başlayacaksınız. Trafiğiniz büyüdükçe, arama sıralamanız da yükselecek ve bölgenizde bir diş hekimi arayanlar için yetkili bir kaynak ve ilk tercih olacaksınız.

4- Bağlantılar Kazanın

Web sitenizin arama motoru sıralamalarında daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız kaliteli bağlantılar edinmelisiniz. Gerekli backlink çalışmalarını titizlikle yapmalısınız. Sektörünüz ile alakalı sayfalarda sitenize link almalısınız. Bu sayede site otoriteniz yükselecektir. Böylece sıralamalarda yükselmeye başlayacaksınız. 

Bu sadece arama sonuçlarındaki sıralamanızı yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda muayenehanenizi diş hekimliği alanında lider olarak konumlandırmanıza da yardımcı olur. Diş hekimleri için SEO söz konusu olduğunda, bağlantılar çok önemlidir. Uygulamanızın yayınladığı içerik için bir beğenme veya onay görevi görürler. Bu nedenle, Google gibi arama motorları bağlantıları en büyük sıralama faktörlerinden biri olarak kullanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı