SEO Uzmanı

SEO Uzmanına İhtiyacınız Var Mı?

Bir SEO uzmanı olarak, çoğu zaman insanların SEO endüstrisinin sunduğu hizmetleri devalüe ettiğini biliyorum. İlk sayfaya veya Google’daki ilk konuma ulaşmak kolay değildir. Gerçekten bir SEO uzmanına ihtiyacınız var mı? Arama Motoru Optimizasyonu adı verilen bu gizemli sanat nedir?

SEO Nedir?

SEO organik sonuçlar için web sitenizin sıralamasını veya görünürlüğünü iyileştirme sürecidir. Ücretli aramaya atıfta bulunmaz ve iyi optimize edilmiş bir web sitesi, hedef anahtar kelimeler için Arama Motoru Sonuçları Sayfalarında (SERP’ler) yüksek sıralamalarda yer alır. Siteniz optimize edilmemişse, sıralanması çok daha zordur. Ancak, her zaman kurallara uymayan ve arama motoru sonuçlarında iyi olan birçok site mevcuttur. Bunlar tabii ki istisnadır ve orada ne kadar kalacaklarını kim bilebilir? Giderek daha fazla işletme, web sitelerinde potansiyel müşteriler ve trafik için daha iyi taktikler uyguladığından, her zaman sıralamalar yer değiştirmektedir. Önemli olan güncel ve kalıcı olmanın yolunu iyi analiz etmektir.

SEO ile ilgili önemli bilgilerin yer aldığı konuları burada ki https://www.resityildirim.com/seo/ linkten inceleyebilirsiniz.

Google’a Ayak Uydurmak

Google ve diğer arama motorları algoritmalarını sürekli değiştirir ve bazı durumlarda sıralamaları yok eden kapsamlı değişiklikler uygular. Google’ın algoritmasındaki bir değişiklik ile web sitenizin ilk sayfadan düştüğünü görebilirsiniz. Bundan sonra ne yapılacağını anlamanız ve hızlı hareket etmeniz gerekiyor.

SEO Hizmetleri

SEO 65 milyar dolarlık bir endüstridir, ancak kısmen sözde SEO uzmanlarının gölgeli uygulamaları nedeniyle kötü bir üne sahiptir. SEO sadece backlink almakla mı ilgili? Eğer böyle düşünüyorsanız baştan kaybettiniz. Ben hizmet verirken tek bir anahtar kelimeye odaklanmam. Siteyi baştan sona komple ele alırım. Sitenize trafik sağlayacak bir çok anahtar kelime belirler ve çalışmalarımı bu çerçeve içerisinde sürdürürüm.

Bir SEO Uzmanı İşletmenize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Diyelim ki web siteniz üzerinden satışları artırmak istiyorsunuz, ancak şu ana kadar hiçbir şey çalışmıyor. Farklı e-posta kampanyaları, promosyonlar ve hatta A / B testi denediniz. Hiç birşey işe yaramıyor. İşletmenizin doğrudan online satışlar yoluyla ayda 50.000 TL kazandığını ve bunun günde 500 yeni ziyaret (ayda 15.000 ziyaret) olduğunu varsayalım. Siteniz, birkaç anahtar kelime için Google’ın ilk sayfasında yer alır, ancak hedeflenen asıl kelimeleriniz değildir.

Google’ın sitenizi ilk etapta anahtar kelimeleriniz için ilk sayfaya koymamasının birçok nedeni (aslında yüzlerce nedeni) vardır. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

 • Tanıtımını yaptığınız sayfanın geri bağlantısı sayısı
 • Tanıtımını yaptığınız sayfanın geri bağlantılarının kalitesi
 • Genel olarak siteye geri dönüşlerin kalitesi ve sayısı
 • Sayfalarda ve genel olarak sitedeki hemen çıkma oranı
 • İçerik kalitesi ve görsellerin kullanımı
 • Site içeriğinin uygunluğu
 • Bağlantı metni ve etiket metni seçimi
 • Dilbilgisi ve yazım kuralları

Bir SEO danışmanının web sitesi denetiminden çıkarılan tüm verileri analiz ettiğini, bilinçli değişiklikler yaptığını ve sonuç olarak sitenize% 1 ekstra trafik eklediğini varsayalım. Bu günde 5 ziyaretlik bir artıştır, bu da ayda 150 ekstra ziyarettir. Ziyaretçilere parasal bir değer koyarsak her ziyaretçinin 3 tl değerinde olduğunu söyleyebiliriz, bu nedenle% 1’lik bir artış ayda 500 TL’nin altında bir orana eşittir. Site trafiği% 10 artırılırsa bu ayda ekstra 5000 TL veya yılda 60.000 TL demektir. Böyle bir site için trafikte% 3’lük mütevazı bir artış bile yılda 18.000 TL daha getirecektir.

Şimdi tüm trafiğin eşit olmadığını hatırlamamız gerekir. Alakasız kaynaklardan ve SPAM sitelerinden gelen trafik yalnızca satışlar için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin sıralamasına da zarar verebilir. Web sitenize bağlantı vermek için alakasız ve spam içerikli bağlantılar kullanan herkes web sitesini tehlikeye atar.

SEO Uzmanı Reşit YILDIRIM Ne İş Yapar

 1. Anahtar Kelime Araştırması: En alakalı ve kaliteli trafiği elde etmek için doğru anahtar kelimeleri sizin için bulurum.
 2. Sayfa optimizasyonu: Sayfalarda kopuk bağlantılar, resim etiketleri (Google’ın resimleri ‘okuyabilmesi’), uygun başlık yapısı olup olmadığını kontrol ederim ve gerekli düzeltmelerin uygulaması yönünde rapor hazırlarım.
 3. Anahtar kelime stratejisi: Trafiğin arama sorgularına dayalı olarak belirli bir sayfaya yönlendirilmesini sağlamak için sayfaları belirli anahtar kelimeler için optimize ederim.
 4. Rakip analizi: Rakip anahtar kelimelerin keşfi için rakiplerinizi derinlemesine incelerim ve onların başarılı olduğu anahtar kelimeleri belirlerim. Rakibinizin sıralama aldığı ama sizin sıralama almadığınız kelimeleri ortaya çıkartırım ve bunun gibi birçok etkili yöntemi uygularım.
 5. Yerel SEO hizmetleri: Yerelde hizmet veren web siteleri için local seo çalışması için analizler gerçekleştirir ve bunu sitenizde uygularım.
 6. Teknik SEO optimizasyonu: Sitenizin hızı, sayfa içi hatalarınız, 404 hataları, url yapısı sorunları, başlık, meta hataları, yenilenen sayfa hataları ve yanlış indekslemeler gibi birçok hatayı özel seo araçları ile tararım ve gerekli iyileştirme çalışmalarını başlatırım.
 7. Dil bilgisi ve yazım hataları düzeltme: Önemli makalelerinizin imla hatalarının tespiti.
 8. Raporlama: Çalışmaları aylık veya 2 haftalık düzenli raporlar halinde size sunarım.
 9. Backlink yönetimi: Yeni ve faydalı backlinkler kazanmanız için rakiplerinizi analiz ederim ve onay verilmesi durumunda backlink çalışmalarına başlarım. Bunun yanı sıra sitenize verilmiş olan spam backlinlerin kontrolünü düzenli olarak sağlar ve size faydası olmadığını düşündüğüm linkleri reddederim.
 10. Müşteri deneyimini optimizesi: Hemen çıkma oranının en aza indirilmesi, tıklama oranlarının iyileştirilmesi, dönüşüm oranının iyileştirilmesi ve (e-ticaret siteleri söz konusu olduğunda) alışveriş sepetinden vazgeçme sürecinin azaltılmasını sağlarım.
 11. A / B testi: Daha iyi müşteri deneyimi için sayfa varyasyonlarını ve yönlendirmeleri test ederim.

Sitenizi geliştirmek için yapılması gereken adımları kısaca özetledim. Yukarıda sıraladıklarım ve daha fazlasını profesyonel bir şekilde ele alarak web sitenizi geliştirmek için her kuralı uyguluyorum. SEO Uzmanı Reşit Yıldırım ile her zaman bir adım önde olacaksınız. Çünkü ben performans garantili hizmet sunuyorum.

Ücretsiz Site Analiz Raporu

Reşit YILDIRIM sizin için sitenizi lisanslı web analiz araçları ile analiz ederek ücretsiz site analiz raporunu hazırlıyor. Sizde sitenizde bulunan teknik seo hatalarını öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bu sayfanın altına bir yorum yapmak.

Çok Konuşulanlar

SEO uzmanı kimdir?

SEO uzmanı, web sitelerini arama motoru kurallarına göre optimize eder ve sürekli sıralamalarda en üst sırada yer almak için çalışır. Arama motoru için alakalı arama sonuçları, olumlu kullanıcı deneyimi, site trafiği, potansiyel satış hacmi ve marka bilinirliği arttırmak için çalışan ve sürekli sayfa optimizasyonu sağlayan kişidir.

SEO Uzmanı Nedir? Ne Yapar?

Bugünün SEO’su, içeriğinize anahtar kelimeler eklemek ve anahtar kelime erişim bağlantısı metinleriyle sitenize backlinkler oluşturmakla ilgili değildir. Sitenize potansiyel müşteri çekecek doğru anahtar kelimeler için Google’ın ilk sayfasında sıralanmakla ilgilidir. Beni SEO uzmanı veya SEO danışmanı olarak işe alırsanız, sıralamanızı ve trafiğinizi geliştirmeye odaklanacağımız birkaç önemli ipucum var:

 • Kullanıcıların yani potansiyel müşterilerinizin arama motorlarında girdiği anahtar kelimeleri belirleyelim .
 • Site içi ve site dışı SEO’yu optimize edelim ve organik arama sonuçlarında ilk sayfada görünmeleri için anahtar kelimelerinizin google sıralamasını kademeli olarak arttıralım.
 • Farkındalık ve değerlendirme aşamasında trendler, en iyi uygulamalar, kontrol listeleri ararken veya sektörle ilgili herhangi bir araştırmayı yürütürken blogunuzun sitenizdeki potansiyel müşterileri yakalaması ve yönlendirmesi için kapsamlı bir içerik pazarlama stratejisi oluşturalım.
 • Sıralama iyileştirmelerinizi desteklemek için yetkili sitelerde alakalı bağlamsal bağlantılar oluşturalım.
 • Dönüşüm oranlarını artıralım , açılış sayfalarınızı optimize edelim, web sitesi yükleme hızını artıralım ve tarama hatalarını düzeltelim. Böylece hiçbir şey ilk sayfada sıralamanızı engelleyemez.

Bir SEO uzmanı için gerekli beceriler nelerdir?

Çoğu dijital profesyonel SEO’nun temel kavramlarını anlar, ancak sizi bir genelistten endüstride yalnız başına gitmeye hazır bir uzmana götüren unsurlar nelerdir? Bir başlangıç noktası olarak bir web sitesinin arka ucunun nasıl davrandığına dair kapsamlı bir anlayış geliştirmek için kodlama veya web tasarımında bir ders almayı düşünebilirsiniz. SEO gerçekten analitik bir zihin gerektiren bir iştir. Verileri sürekli olarak toplayacak, ölçecek ve araştıracaksınız, bu nedenle problem çözme işleminizde farklı veri türlerini nasıl sıralayacağınız, düzenleyeceğiniz ve görselleştireceğiniz konusunda net bir resim elde etmek önemlidir. Ayrıca, bu alanda gerçekten mükemmel olmak için üst düzey karar verme ve problem çözme konusunda doğal olarak becerikli olmanız gerekir.

SEO uzmanı ne kadar maaş alır?

Maaş konusunu belirleyen birçok önemli nokta vardır. SEO konusunda ki tecrübelerinize göre alacağınız maaş değişebilir. Başlangıç seviyesinde bir uzman ortalama 2750 -3000 TL maaş ile işe başlayabilir. İşinde oldukça başarılı bir uzman ise 4500 ile 6000 Tl arasında maaş almaktadır. Freelancer çalışan bir seo uzmanı ise hizmet verdiği kurum başına 2000-4000 TL arası bir ücret alır.

SEO editör nedir?

Bir SEO Editör, genel içerikleri arama motorlarına daha çekici hale getirmek için belirli SEO özelliklerini (anahtar kelimeler, cümle uzunluğu, başlık yapısı gibi) kullanacak şekilde bir içeriği düzenleyen kişidir.

SEO uzmanlığı eğitimi

Günümüz de artık her şey akıllı telefonlar ve bilgisayarlar aracılığı ile kontrol edilmektedir. Özellikle işletmeler, işlerini internete taşıyor ve bu işi doğru bir şekilde yapabilmeleri için bir SEO eğitimine veya seo uzmanına ihtiyaç duyuyorlar. Google ve diğer arama motorlarında doğru bir şekilde indekslenmek ve başarılı bir sıralama için bu eğitimi almanız veya bir uzmandan yardım almanız gerekiyor. Eğer SEO öğrenecek vaktiniz varsa eğitim almanızı tavsiye ederim. Eğer yoksa, benim gibi bir uzmandan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Wordpress SEO uzmanı

WordPress çok iyi bir alt yapıya sahip olan başarılı bir içerik yönetim sistemidir. Google’ın arama sonuçlarında daha yüksek bir sıralama elde etmek isteyen bir işletme web sitesini wordpress alt yapısı ile hazırlamalıdır. WordPress SEO’da başarılı bir fayda sağlamak için sitenizi doğru yapılandırmanız gerekiyor. Doğru eklentilerin kurulumu, doğru yapılandırma ayarları ve doğru link yapıları gibi birçok konuyu iyi analiz edip uygulamanız gerekir. Bir WordPress SEO uzmanı siteyi bütünüyle ele almalı ve her şeyi anlamsal olarak birbiriyle bağlamalıdır.

SEO uzmanı İstanbul

İşinizi kendi işi gibi görerek başarıya ulaşmanızı sağlayacak bir uzmana ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Sizde İstanbul’da çalışabileceğiniz ve güvenilir bir seo danışmanı arıyorsanız hemen bana ulaşmalısınız. Sizinle gerçek bir toplantı ayarlayalım ve tüm seçenekleri masaya koyalım. Sizin için neler yapabilirim, işinizi nasıl büyütebilirim oturup görüşelim.

SEO uzmanı iş ilanları

SEO sektöründe firmalar bünyelerinde gerçek anlamda bir seo uzmanı çalıştırıyor. Bu alanda birçok iş ilanı mevcuttur. Özellikle kariyer sitelerine baktığımız zaman seo uzmanlığı alanın ne kadar geliştiğini ve ne kadar çok talep gördüğünü anlamış olursunuz. Kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler ileride çok daha rahat iş bulabilirler.

 

Web Siteniz İçin Performans Garantili SEO Çalışması Almak İster Misiniz? O halde bana aşağıda ki formdan ulaşabilirsiniz. Telefon Numaranızı Yazmayı Unutmayınız. Size hemen dönüş sağlayacağımdan emin olabilirsiniz.

  2 Yorum

  1. Merhaba mali müşavirim ve bu kelimede seo da ilk sıraya gelmek istiyorum nasıl bir çalışma yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

   1. Merhabalar Ahmet bey öncelikle web sitenizin analizini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Web sitenizin Teknik SEO sorunlarını giderdikten sonra. Anahtar kelime araştırması, rakip analizi, rekabet analizi ve içerik optimizasyonu yapmamız gerekmektedir. Bunlar yapmamız gereken en önemli SEO süreçleridir. Daha fazlası için benimle iletişime geçerseniz sizlere daha detaylı bilgiler verebilirim. Bana iletişim bölümünde ulaşabilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu
  Kapalı